Naše produkty

ALOE VERA – PREVENCE

Zdravotní problémy většinou řešíme, až se objeví. Léčba je pak drahá a často neúčinná. Vycházíme z toho, že pilířem pevného zdraví je prevence. Jsme přesvědčeni, že prevence je vždy levnější než léčba – samozřejmě záleží na tom, jak se k prevenci postavíte.

Často investujeme do vitamínů a doplňků stravy, které nemají dostatečnou kvalitu. I když stojí méně peněz, ve skutečnosti proděláme. Uměle vyráběné vitamíny nejsou našemu tělu přirozené a tak si z nich vezme jen 10 %. Navíc obsahují toxiny, které organismu škodí, nikoli pomáhají.

Pokud podceníme kvalitní prevenci a onemocníme, většinou nám lékař předepíše antibiotika. Širokospektrální antibiotika mají ale velké množství nežádoucích účinků.

Bereme-li antibiotika často, stává se naše tělo vůči nim rezistentní. Jednoduše řečeno – přestanou nám zabírat.

Antibiotika ničí bakterie v těle. Nerozlišují ale ty nepřátelské od těch přátelských. Mohou silně narušit střevní mikroflóru, jejíž užitečné bakterie podporují lidskou imunitu a zdravé trávení. Následkem jsou pak zažívací potíže, mykózy apod.

Antibiotika nezničí všechny nepřátelské bakterie, ale pouze 99 %. Zbylé 1 % v těle zůstává a čeká na svoji příležitost.

Aloe Vera je díky svým schopnostem v mnohých kulturách vnímána jako jakási přírodní obdoba antibiotik – ovšem bez vedlejších účinků.

 

ÚČINKY ALOE VERA BARBADENSIS MILLER

 

Tato odrůda Aloe Vera má pro lidské zdraví největší význam. Obsahuje řadu tělu prospěšných látek:

 • Vitamíny – vitamín A, vitamín B1,      vitamín B2, vitamín B6, vitamín B12, vitamín C, vitamín E, kyselina      listová, niacin, betakaroten, cholin
 • Minerály – vápník, draslík, magnesium      sodík, měď, železo, zinek, mangan
 • Aminokyseliny –  lysin, threonin, valin,      methionin, isoleucin, senilalanin, tryptosan, arginin, kyselina      asparagová, serin, kyselina glutamová, glycin, alanin, cystin, tyrosin,      histidin, prolin, hydroxyprolin, leucin, asparagin, glutamin
 • Enzymy – oxidasa, katalasa, amylasa,      bradykinasa, cellulasa, lipasa, alliinasa, fosphatasa,      kreatin-fosphokinasa, dehydrogenasa, SGO-transaminasa, SGP-transaminasa
 • Monosacharidy a polysacharidy – acemannan, arabinosa,      galaktosa, glukosa, mannosa, rhamnosa, xylosa, kyselina hexuronová,      kyselina glukuronová, kyselina galakturonová, cellulosa
 • Steroly – campesterol, lupeol,      beta-sitosterol
 • Aminocukr – glukosamin, galaktosamin
 • Další – kyselina jablečná, lignin,      sapogenin

 

Dlouhodobě spolupracujeme s uznávanými odborníky z řad českých i zahraničních lékařů, kteří mají s Aloe Vera gelem řadu zkušeností z praxe a kteří mu vděčí za množství svých léčebných úspěchů.

Veškeré naše produkty pro podporu imunity a organismu vytvořila, ověřila a doporučujeVědecká rada, kterou tvoří uznávané zdravotnické špičky. Patří mezi ně mimo jiné:

 1. Prof.      Bergmann – ředitel Alergologického centra Charité v Berlíně, jehož oblastí      výzkumu je imunitní systém a alergie
 2. Prof.Clancy      – světově uznávaný imunolog

Mezi naše spolupracovníky patří lékaři, kteří se dlouholeté vzájemné spolupráci stali našimi konzultanty:

 1. MUDr.      Čarvaš, primář chirurgie, nemocnice Ivančice
 2. MUDr.      Kampe, dermatolog a alergolog, nemocnice Košice
 3. MUDr.      Hanzelka, gastroenterolog, odborná ambulance Studénka

ALOE VERA GEL – NAŠE PRODUKTY

Díky šetrnému zpracování jsou v Aloe Vera gelech Life Essence zachovávány všechny důležité minerální látky, vitamíny, stopové prvky i velké množství sekundárních rostlinných látek (viz Účinky Aloe Vera Barbadensis Miller).

Aloe Vera gely obsahují i polysacharid Acemanan – živinu, kterou si tělo dospělého člověka nedokáže samo vyrobit.
Všechny naše Aloe Vera gely jsou:

 1. Vyrobeny      z čistého gelu obsaženého v listech Aloe Vera a neobsahují aloin
 2. Certifikovány      SGS INSTITUTEM FRESENIUS GmbH a IASC viz Certifikace  kvality)
 3. Bez  přidaných barviv
 4. Vyráběny      za velmi šetrných podmínek s úctou k přírodě
 5. Složeny      z více než 100 cenných přírodních látek (viz Účinky Aloe Vera Barbadensis Miller)

 

Aloe Vera Drinking Gel s medem

Vyroben z 90 % gelu z Aloe Vera, obsahuje květový med (9 %) a vitamín C.

Aloe Vera Drinking Gel s příchutí broskví

Vyroben z 98, 2 % gelu z Aloe Vera, neobsahuje cukr a je ideální pro děti a pro osoby trpící diabetem. Pokrývá 100 % potřebné denní dávky vitamínu C.Je velmi vhodný ke kombinaci s ovocnými šťávami.

Aloe Vera Drinking Gel s kolagenem

Vyroben z 89% gelu z Aloe Vera. Je lehce stravitelný, obohacený o koncentrát z pomerančové šťávy a vitamín E.Pokrývá 58 % doporučené denní dávky vitamínu E. Nově obohacen o hydrolyzát kolagenu, základní stavební látku chrupavek a vazivových tkání.

Aloe Vera Drinking Gel s křemíkem

Vyroben z 91 % gelu z Aloe Vera, obsahuje květový med a přírodní extrakt z kopřiv. (Kopřiva je přirozeným zdrojem křemíku, je důležitým opěrným prvkem tkání a cévních stěn)

CO DOKÁŽE KOLAGEN

Kolagen je protein, který má jedinečnou schopnost stimulovat elasticitu pružnost v těle. Jeho vstřebávání do organismu ale není snadné. Proto se speciálně upravuje apřeměňuje se na hydrolyzovaný kolagen, který má všechny dobré vlastnosti klasického kolagenu a navíc tu výhodu, že se do těla vstřebá beze zbytku.

 

 

K ČEMU LIDSKÉ TĚLO KOLAGEN POTŘEBUJE?

Genialita kolagenu spočívá v široké škále účinků – ocení jej lidé s poruchoupohybového aparátu, pacienti po operacích i sportovci. Stejně dobře jako uvnitř ale působí  i navenek.

Zvyšuje pevnost chrupavekvazů a šlach. Z toho důvodu je velmi účinný při léčběosteoporózy či artritidy.

Kolagen vazivo nejen zpevňuje. Dokáže také urychlit výstavbu poškozených tkání, čímž podporuje hojení po úrazech a operacích. Vedle toho pozitivně ovlivňuje růst svalů a jejich regeneraci po námaze.

Posiluje pružnostpevnost a elasticitu kůže. Ta se zvyšujícím se věkem kolagen ztrácí a slábne – proto hydrolyzát kolagenu ve formě potravinového doplňku oceníte také v boji s vráskami.

Peptidy kolagenu aktivně napomáhají při redukčních dietách a mají také významný vliv na pevnostlesk růst vlasů i nehtů.

KDE ZÍSKAT KOLAGEN?

Kolagen je součástí řady kosmetických produktů, především pleťových krémů,šamponů a kondicionérů. Jak v oblasti kosmetiky, tak v oblasti zdraví je aleefektivnější jeho vnitřní užití. Známým zdrojem kolagenu je želatina – v tomto případě se ovšem jedná o kolagen, který neprošel procesem hydrolyzace a je pro organismus obtížně zpracovatelný.

HYDROLYZOVANÝ KOLAGEN NYNÍ SOUČÁSTÍ ALOE VERA GELU

V rámci inovace produktů jsme o hydrolyzovaný kolagen obohatili také Aloe Vera. Nahradili jsme jím dosud používané MSM a docílili tím ještě lepšího efektu.Hydrolyzovaný kolagen má jedinečnou schopnost tkáň revitalizovat omlazovat, řešit příčiny problémů a předcházet bolesti místo jejího potlačování.

 

NOVÁ ALOE VERA S KOLAGENEM – CÍLENÁ A EFEKTIVNÍ POMOC KLOUBŮM

 

V důsledku stárnutí, zranění nebo obezity dochází k dlouhodobému zatěžování kloubů, které stojí za trvalou degenerací chrupavky, artrózou. Artróza s sebou přináší ustavičnou bolest a „řeší se“ kontinuálním podáváním tišících léků nebo operací.

Vědecké studie nedávno přinesly revoluční řešení. Pravidelné užívání hydrolyzátu kolagenu regeneruje kloubní chrupavku a řeší celou řadu kloubních potíží – co více, většině z nich dokáže zcela předejít.

HYDROLYZÁT KOLAGENU NYNÍ SOUČÁSTÍ NAŠÍ ALOE VERA!

V ČEM JE LEPŠÍ NEŽ DOSUD POUŽÍVANÉ MSM?

MSM neboli metylsulfonylmetan je sloučenina síry, která má protizánětlivé a analgetické účinky. MSM je efektivní v tišení bolesti kloubů, dosud však představoval pouze léčbu symptomů. Hydrolyzát kolagenu naproti tomu neléčí příznaky, nýbrž skutečné příčiny. Zdroj bolesti aktivně eliminuje a působí trvaleji.

Je vědecky prokázáno, že efektivitu hydrolyzátu kolagenu lze ještě podpořit užíváním vitaminu C – proto jsme jím obohatili i naši Aloe Vera . Nyní se vám do rukou dostává zcela inovativní produkt, který díky svému jedinečnému složení představuje nedílnou součást léčby a prevence kloubních onemocnění – bez vedlejších účinků!

ALOE VERA GEL – PROHLÁŠENÍ NAŠÍ FIRMY

Naše Aloe Vera gely jsou komfortní výrobky s německým standardem kvality

Veškeré druhy (Med, Broskev, Aloe Vera s křemíkem, Aloe Vera s koleganem) byly naší společností vyvinuty na základě tradičních receptur a výrobních postupů. Ty jsou speciálním know-how firmy a zaručujeme spotřebitelům, že žádní jiní dodavatelé nevyrábí své produkty na totožném principu.

Vzhledem k tomu, že výrobu svých produktů neustále optimalizujeme, můžeme bez nadsázky konstatovat, že patříme k firmám s nejvyšším know-how týkajícím se výroby a zpracování Aloe Vera gelů na světě.

 

Naše Aloe Vera gely jsou vyráběny výhradně v Německu. Spolupracujeme pouze s prověřenými a důvěryhodnými firmami. Aby vše korespondovalo s recepturou a zadáním firmy, musí tyto firmy disponovat moderním zařízením na výrobu i plnění Aloe Vera gelu. Garantujeme také, že nevyrábějí žádné nápoje s obsahem Aloe Vera pro jiné subjekty než pro naši společnost.

Tuto skutečnost naše firma výslovně deklaruje. Proto si pouze s našimi Aloe Vera gely můžete být jisti, že získáváte zaručenou kvalitu.

 

CO JE COLOSTRUM?

 Colostrum (mlezivo) je velmi rafinovaný patent přírody. Vzniká v mléčných žlázách matky – je první tekutinou, kterou dítě/mládě po porodu přijímá a která dokáže „nastartovat“ jeho imunitní systém.

Colostrum novorozencům pomáhá přežít první dny života. Děloha je pro mládě bezpečným a sterilním místem. Matčina imunita jej chrání před vnějšími škodlivými vlivy. Jakmile ale lůno opustí, je bezbranné. Jen díky Colostru z matčina mléka si může jeho tělo vytvořit vlastní imunitní štít a „ustát“ nápor virů, bakterií a plísní, které na jeho křehký organismus útočí.

Studie prokázaly, že Colostrum má stejně blahodárný efekt i na tělo dospělého člověka. Ten si nepotřebuje imunitní systém budovat, potřebuje si jej ale posilňovat a držet v rovnováze, protože je denně vystaven řadě nepříznivých faktorů a riziku civilizačních chorob.

 

Colostrum je látka, která je v přírodě zcela ojedinělá – obsahuje imunoglobuliny, aminokyseliny a růstové faktory, které zaručují zdravý vývoj, rovnováhu v organismu a podporu pevného imunitního systému. Podobné látky se v laboratorních podmínkách dosud nepodařilo vytvořit. Příroda je v colostru namíchala v té nejpřirozenější koncentraci.

Skutečná hodnota Colostra nebyla dlouho doceněna. Ukazuje se ale, že produkty jako Colostrum nebo Aloe Vera jsou nejpřirozenější ochranou, kterou můžeme svému tělu poskytnout. Colostrum je, stejně jako Aloe Vera gel, nesrovnatelné s mnohými typově podobnými přípravky na trhu – hodnota spočívá v silných antibakteriálních a přitom nulových nežádoucích účincích a nulovém procentu toxinů.

Nejlepší variantou mleziva pro lidský organismus je kravské mlezivo – je z 99 % totožné s lidským. Obsahuje všechny důležité složky podporující imunitní systém. Toto Colostrum má nejvyšší podíl imunoglobulinů prvních 12 hodin po porodu, kdy jej mládě přijímá.

 

BĚŽNÉ COLOSTRUM versus NAŠE COLOSTRUM MADE IN GERMANY- NABÍZÍME PROVĚŘENOU KVALITU

 

Kvalitní Colostrum musí splňovat nejvyšší požadavky. Mezi produkty různých distributorů však existují rozdíly.

V otázce kvality je rozhodující způsob získávání a způsob zpracování mleziva. NašeColostrum od je zpracováváno za striktních podmínek. Naší zárukou kvality je možnost zpětného ověřování každé šarže výrobků. Máme navíc k dispozici důkaz v podobě uznávaných pečetí světových testovacích institutů. Kvalitní Colostrum se vyrábí pouze z přebytečného mleziva z prvních 12 hodin po porodu, protože má nejvyšší obsah imunoglobulinů. Zpracováváme výhradně mlezivo, které se v mléce tvoří do prvních 12 hodin po porodu. Naše Colostrum nevzniká na úkor mláděte. Kráva produkuje první mléko s obsahem Colostra několik dní. Telátko ale nevyužije celý obsah. Colostrum vyrábíme z přebytečného prvního mléka, které tele nestačí zkonzumovat.

Kvalitní Colostrum pochází výhradně z uznávaných mléčných farem. Naše Colostrum má původ v kvalitních kravských chovech v Německu, Rakousku a Švýcarsku.

Kvalitní Colostrum má patentovaný, vysoce ceněný a šetrný způsob výroby za studena . Mléko, z něhož pochází naše Colostrum, není pasterizováno. Využíváme patentovaný, nadstandardní a šetrný postup výroby za studena, čímž zachováváme všechny zdraví prospěšné prvky.

Je velmi důležité, aby se v Colostru zachovaly citlivé látky. Proto se s ním musí zacházet šetrně a kvalita jeho zpracování musí být na velmi vysoké úrovni. Naše Colostrumneobsahuje žádné konzervační přísady ani anabolické steroidy.

 

CISTUS INCANUS – PŘÍRODNÍ ZBRAŇ PROTI VIRŮM

Rostlinka cistus incanus se může zdát díky něžnému vzhledu nenápadná a křehká. Ve skutečnosti ale jen klame svým zevnějškem. V cistu se totiž skrývá nevídaná síla.

Tato divoká růže roste ve formě keře převážně na suchých svazích řeckých hor, v půdě bohaté na magnesium. Cistus má efektivní účinky na lidské zdraví. Mohou za to především polyfenoly, na něž je rostlina extrémně bohatá. A ačkoli jsou polyfenoly sekundární rostlinné látky, za sekundární se rozhodně nedá označit jejich funkce:

Mají vysoké antioxidační účinky. Neutralizují volné radikály, čímž zbavují lidský organismus jedovatých látek, které se do těla dostávají z okolního prostředí či z cigaretového kouře a nevhodných potravin. Polyfenoly navíc omezují schopnost virů pronikat do buňky a tím pro lidské tělo představují skutečný imunitní štít. Cistus incanus je účinný nejen proti virům, působí také proti bakteriím, plísním a je přirozeně desinfekční.

 

Cistus incanus ocení všichni, kdo jsou náchylní na výkyvy počasí a často podléhají virózám a nachlazení, i ti, jejichž imunita je oslabena z jakéhokoliv jiného důvodu (špatné stravovací návyky, stres, zvýšený pracovní nápor, pooperační stav, rekonvalescence).

Centrum pro molekulární virologii university v Muensteru spolu s Friedrich-Loefler Institutem podrobili rostlinu testům, které prokazují: Látky obsažené v cistu mají schopnost omezovat působení virů na minimum. Výjimkou nejsou ani agresivní viry – jejich aktivita se po kontaktu s polyfenoly cistu blíží nule.

Přirozené antioxidanty nalezneme také v zeleném čaji, červeném víně nebo citronu. Podle odborníků je však velmi zajímavé právě srovnání s cistem, jehož antioxidační účinky jsou přibližně čtyřikrát silnější než u výše uvedených surovin.

 

INFEKCE MOČOVÝCH CEST

Častým letním problémem, s nímž se díky své fyziologii potýkají především ženy, je infekce močových cest, neboli uroinfekce. Ve většině případů se jedná o infekce tzv. dolních močových cest (močové trubice a močového měchýře). Jde o druhé nejrozšířenější onemocnění u nás, hned po infekcích dýchacích cest.

Vznik a příznaky

Bakteriální infekce močových cest se více než v 95 % šíří vzestupně – z oblasti zevního ústí močové trubice, hráze a konečníku. Za její vznik mohou především bakterie, jejichž přirozeným prostředím jsou naše střeva. V 85 % je touto bakterií Escherichia Coli. Zánět však mohou vyvolat i jiné mikroorganismy (např. chlamydie, mykoplazmata, plísně a viry). U žen představují riziko onemocnění také vaginální mykózy, kterými trpí hlavně v období horkých letních dní. Pro muže se může stát rizikovým nechráněný pohlavní styk.

Uroinfekce se projevuje častým močenímpálením a řezáním při močení či bolestmi v podbřišku. Mezi viditelné projevy patří krev v moči.

Pozor si dejte na zažitý mýtus – vliv prochladnutí na vznik infekcí močových cest – jde pouze o faktor působící na oslabený organismus, nelze jej však považovat za původce infekcí!

Léčba

Pokud trpíte zmíněnými příznaky, měli byste navštívit svého lékaře nebo urologické pracoviště. Tyto infekce se nejčastěji léčí podáváním chemoterapeutik nebo antibiotik. Jejich účinek můžete ještě podpořit pitím bylinných čajů a brusinkami. Antibiotika však nepříznivě ovlivňují střevní mikroflóru, proto, jsou-li nutná, je po dokončení léčby vhodné dopřát svému tělu probiotické kultury. Přeborníkem v této oblasti je Probiotic 12. Ozdravením své mikroflóry nejen podpoříte správné trávení, ale hlavně svoji imunitu. Pokud zachytíme zánět včas, je to důvod k radosti – antibiotika totiž ani nemusí být potřeba. První pomocí je Colostrum, které obsahuje protilátky bakterie Escherichia Coli.

Prevence

Prevence je důležitá nejen pro ty, kteří trpí častými uroinfekcemi.

 • Pijte dostatek tekutin – minimálně 2 litry denně
 • Vyvarujte se zadržování moči
 • Dodržujte pravidelnou hygienu
 • Po pohlavním styku vyprázdněte močový měchýř
 • Zvláště pro ženy platí, nenoste příliš těsné prádlo ze syntetických materiálů

Svou roli při vzniku tohoto typu infekcí sehrává také imunita a překyselení organismu (acidóza). Obranyschopnost můžete podpořit již zmíněnými probiotiky. Acidobazické rovnováhy mezi kyselinami a zásadami v těle, která je velmi důležitá pro správné fungování celého organismu, dosáhnete s pomocí doplňku stravy

PROBALANCE - obsahuje totiž cenné minerální látky a stopové prvky, díky nimž docílíte celkové vyváženosti.Budete-li dodržovat preventivní opatření a podporovat imunitu, vaše tělo vám bude vděčné a zánětům můžete dát sbohem.

JAK ZHUBNOUT

Snaha bojovat s kily často připomíná boj s větrnými mlýny. Je to zdánlivě jednoduchá rovnice. Omezte se v jídle – zhubnete. Ale za jakou cenu?

Zdravé hubnutí bez kapky potu – fáma.

Diety jsou výhodným byznysem. Bohužel vám někdy více vezmou (a nemáme tím na mysli kila). Většina diet spočívá v tom, že si musíme něco zakázat. Ale vezmeme-li tělu jeden druh živin, bereme mu některé vitamíny, minerály i energii, kterou potřebuje. Navíc v momentě, kdy zakázanému podlehnete (což je více než pravděpodobné), nastupuje jojo efekt a kila jsou zpátky.

Mnoho „zaručených“ diet slibuje: „Nemusíte dělat nic. Bez špetky úsilí vás zbavíme přebytečných kil“.

Jediný, kdo zaručeně zhubne, bude vaše peněženka – takto to totiž opravdu nefunguje.

Nabízíme Vám dietní program, se kterým nemusíte hladovět, který dá našemu tělu to, co potřebuje a který FUNGUJE.

Jsme seriózní a neslibujeme vám zázraky zadarmo. Vyžadujeme vaše přesvědčení a pevnou vůli.

Co vám můžeme slíbit?

Jakmile si s naší pomocí zvyknete na nové stravovací návyky (bez hladovění a trápení), začnete nový jídelníček vnímat jako samozřejmost, budete se cítit lépe a sebevědoměji.

 

PŘÍČINY OBEZITY

Za vznikem obezity stojí dvě hlavní příčiny – vrozené dispozice a špatný životní styl. Genetické dispozice hrají při zrodu obezity důležitou roli. Neznamená to ale, že je nemůžeme ovlivnit. I když máme sklon k nadváze, je jen na nás, nakolik její vznik podpoříme nebo naopak, v jaké fázi ji zastavíme. Špatná životospráva je v otázce nadváhy problémem číslo jedna.

Vznik obezity podporují i stres, nedostatek pohybu, kouření nebo konzumace alkoholu – tím vším své tělo připravujeme o zásobu vitamínů, minerálů a dalších prospěšných prvků. Jsou to látky, které mají zásadní vliv na důležité tělesné pochody. Pokud je na ně organismus chudý, mohou být tyto tělesné pochody narušeny. Jedním z následků je i pomalé a nekvalitní spalování tuků.

Nadváha může vznikat i v souvislosti s nárůstem svalové hmoty nebo s vysokým obsahem vody v organismu.

Zadržování vody v těle s sebou nese řadu nepříjemností. Mezi nejčastější patří otoky, špatně fungující lymfatický systém a neschopnost spalovat tuky. K navození přirozené rovnováhy v organismu vám doporučujeme užívat vysoce kvalitní Aloe Vera gel a Colostrum.

Vytvoření svalové hmoty je vedle nevzhledné tukové vrstvy tou příjemnější variantou. I v tom vám můžeme pomoci. Naše Colostrum má silně pozitivní vliv na přeměnu tuků ve svalovou tkáň.

Zdravotní rizika spojená s obezitou. S obezitou je spojena řada rizik a nepříjemností. Nehezká postava, za kterou se většina otylých stydí, je jen „kapkou v moři“.

Obezita a nadváha mají na svědomí závažné zdravotní problémy:

 1. Vysoký krevní tlak – trpí jím 50% lidí s nadváhou. U štíhlých osob se problémy s tlakem vyskytují 3x méně.
 2. Cévní onemocnění – vysoký krevní tlak „napomáhá“ výskytu cévních onemocnění – infarktu myokardu, mozkové mrtvici apod.
 3. Nádorová onemocnění – obezita zvyšuje nebezpečí vzniku některých nádorových onemocnění. Lidé s nadváhou jsou více ohroženi karcinomem tlustého střeva, ale i karcinomem prsu, dělohy nebo prostaty.
 4. Cukrovka – s obezitou přímo souvisí i cukrovka 2. stupně. Cukrovka se vyskytuje u cca 20 % obézních – to je o poznání více než v případě štíhlých osob.
 5. Kornatění cév – příčinou nadváhy a špatného stravování bývá i vysoká hladina cholesterolu. Ten se pak pomalu a dlouhodobě usazuje v cévách a vede k jejich ucpávání. Následkem může být infarkt myokardu, mozková příhoda apod.
 6. Nemoci kloubů – nadváhou jsou výrazně zatěžovány nosné klouby, především kyčle a kolena. Dlouhodobá nadváha má na svědomí bolesti a jejich předčasné opotřebení.
 7. Neplodnost – neléčená nadváha a obezita může způsobovat neplodnost. 

 

Vedle zdravotních komplikací vede obezita i k vážným psychickým problémům:

Deprese – s depresí se potýká téměř čtvrtina obézních lidí. „Náplastí“ na sklíčenost je jim obvykle opět jídlo – jejich špatná psychika se prohlubuje a zdravotní stav zhoršuje. U citlivých jedinců může dojít k vážnému poškození sebevědomí. To může mít vliv na rozhodování v důležitých životních situacích.

Obezita nás omezuje – nedopřeje nám žít naplno. A co víc – může náš život podstatně zkrátit.

 

NESNÍDÁTE? NEZHUBNETE.

 

Snídaně by měla nastartovat každý nový den. To, kolik jí věnujete pozornosti, má velký vliv na to, jak se budete během celého dne cítit. Šidíte snídani, nebo dokonce vůbec nesnídáte? V tom případě od svého těla a mozku neočekávejte velké výkony. Je to jako s autem – když do něj nalejete nekvalitní benzín, nejede.

Obecně se objevuje názor, že vynechání prvního denního jídla pomáhá vašemu tělu hubnout. Je to ale naopak. Pokud nesnídáte, dopouštíte se velké dietní chyby. V momentě, kdy dostanete hlad, je totiž váš žaludek schopen spořádat i dvakrát tolik  a to není příliš dobrý hubnoucí manévr, co říkáte?

Tvrzení našich babiček, že je snídaně nejdůležitější porcí celého dne, je pravdivé. První jídlo má pokrýt až čtvrtinu denního příjmu energie a pro podporu mozku, fyzické aktivity i zdravého trávení je nepostradatelné. Snídaně „rozpohybuje“ trávicí trakt a nastartuje metabolismus – ten pak může díky správnému rozvržení jídel fungovat jako hodinky.

Mohlo by se zdát, že je tělo v noci v klidu. K čemu tedy ranní dávka energie? Během spánku pracují vnitřní orgány, jejichž činností se tělo unavuje. Novou sílu pak potřebuje přirozeně načerpat z jídla. Pravidelná a vyvážená snídaně hraje důležitou roli i uškoláků. Dokáže předcházet poklesu energie, nástupu únavy a má velký vliv naudržení pozornosti při vyučování.

Jak ideálně snídat?

Dopřávejte si každé ráno pohodu. Nebuďte hektičtí, snídejte pomalu a volte dobře stravitelné jídlo, které nezanechává v žaludku pocit těžkosti. Ideální snídani představují kvalitní celozrnné cereálie, které jsou lehké, obsahují důležité proteiny a vitamíny a navíc díky vláknině příjemně zasytí. Volte k nim jogurt, mléko, ovoce nebo 100% džus. Prokážete tak svému tělu službu a dáte mu dostatek energie, která je v práci či škole tak potřebná.

Pozor na „hladové cereálie“

Také ve výběru cereálií se může člověk splést. Vyhýbejte se těm hodně sladkým a nekvalitním. Jejich glykemický index bývá velmi vysoký a brzy po jejich konzumaci budete mít hlad.

Dívejte se na složení produktu a pokud už se rozhodnete zdravě snídat, nešetřete na kvalitě – tato investice se vám brzy vrátí v podobě dobré tělesné kondice a správného zažívání.

Pokud cíleně hubnete, měla by být snídaně první změnou ve vašem jídelníčku. Pokud jste rozhodnuti udělat ještě víc, seznamte se s naším dietním programem, který je šetrný k organismu a nenutí vás hladovět.

 

ZDRAVÉ HUBNUTÍ – NAŠE PRODUKTY

Našim cílem je naučit vás vyváženému hospodaření s energií. Vyživovací koktejl je ta nejlepší cesta – snižujete denní příjem energie a netrápíte se hlady.

Nahraďte své běžné potraviny vyživujícím koktejlem. Dopřejete si chutnou stravu a dáte svému tělu, co potřebuje. Každý produkt z řady vyživujících koktejlů obsahuje stejný poměr vitaminů, minerálních látek a stopových prvků jako jedno kvalitní hlavní jídlo. Svému tělu dodáte stejné množství živin, ale přijmete jen třetinu kalorií (oproti jednomu ze tří průměrných denních pokrmů při dodávce energie 2000 kcal denně).

Podpořte své hubnutí a dostatečně pijte (doporučujeme naše skvělé odtučňovací čaje). Zkombinujte svůj hubnoucí program s pohybem. Pohyb pomáhá zvýšenému spalování tuků a rychlejšímu úbytku hmotnosti. S přeměnou tuku na svalovou tkáň vám efektivně pomůže naše Colostrum.

 

Vyživující nápoje, polévky a tyčinky se řídí přísným dietním nařízením. Pro všechny naše produkty dietního programu platí:

 1. Každá porce je plnohodnotnou náhražkou jednoho hlavního denního jídla
 2. Neobsahují konzervační látky
 3. Nabízíme je v několika chutných variantách, stačí si vybrat

Vyživující instantní nápoje v prášku

Sója jako zdroj balastních látek. ídavný cukr. V příchutích Jahoda-Banán, Latte Macchiato, Vanilka

Vyživující instantní polévky

Bez umělých barviv. Neobsahují laktózu, lepek (kromě Bramborové polévky). Pestré kombinace příchutí: Bramborová polévka, Rajská polévka, Zeleninová kari polévka India

Vyživující tyčinky

Figuactiv tyčinky umožňují realizovat váš dietní program kdekoliv a kdykoliv – v práci, na výletě, v časově náročných situacích. Vyberte si z příchutí nugát, křupavý karamel nebo jahody s jogurtem

Vyživující Müsli

S kousky brusinek. Ideální do mléka nebo bílého jogurtu. Neobsahuje konzervační látky ani laktózu

ZBAVTE SE STRESU – CESTA K PSYCHICKÉ POHODĚ – MIND MASTER

Mind Master je první produkt svého druhu, který funguje uceleně. Eliminuje následky stresu a zároveň podněcuje tvorbu nové energie. První z výše uvedených schopností majíantioxidanty, druhou pak energetické mikroživiny.

Mind Master obsahuje antioxidanty resveratrolchlorofylzelený čajvitamín E aselen, které zachycují volné radikály a neutralizují je. Cíleně kombinované živiny pak podporují tvorbu nové, tolik důležité energie.

Vitamíny skupiny B + cholin podporují duševní výkonnost, koenzym Q10železo aL-karnitin pak fyzickou kondici.

Pokud jste se negativním vlivům stresu snažili již v minulosti čelit, pravděpodobně jste některé z těchto látek užívali. Díky Mind Master nyní můžete NĚKTERÉ nahradit VŠEMICHEMII vyměnit za ČISTĚ PŘÍRODNÍ PRODUKT.

LÉČIVÁ SÍLA HUB

 Fenomén dřevokazných hub, které se ukázaly jako malý zázrak v oblasti alternativní medicíny, dávno překročil hranice východního světa. Dnes jsou vzácné čínské houby k dostání i na našem trhu a společně s českými houbami, v čele s hlívou ústřičnou, dokazují, jak mocná a rafinovaná umí příroda být.

Hlíva ústřičná

Hlíva ústřičná je dnes královnou v oblasti gastronomie. Stejně příjemně jako na talíři ale překvapuje i v medicíně. Nezáleží na tom, zda ji konzumujete čerstvou, v kapslích, nebo tobolkách – hlíva ústřičná je zkrátka jednou z nejzdravějších hub a našemu organismu prospěje, ať už ji zvolíme v jakékoli formě.

V hlívě jsou bohatě zastoupeny vitamíny skupiny B, vitamín C, D, a K. Je bohatá na železo, sodík, draslík, selen, fosfor, zinek a jód. Její síla spočívá v přítomnosti aminokyselinmastných kyselin a enzymůBeta glukany, které obsahuje, výrazně posilují imunitní systém a ukázaly se jako látky účinné při léčběonkologických pacientů. Hlíva je vzácná svým širokým spektrem účinků: využívá se při léčbě kardiovaskulárních onemocnění, léčbě vysokého tlakuzánětech a bolestech kloubů, při problémech s trávením a její účinky jsou potvrzeny i v případěalergií astmatu. Hlíva ústřičná regeneruje oslabené buňky a z toho důvodu funguje doslova jako „životabudič“ imunitního systému. Vedle antibiotických účinků má i protivirové a protikvasinkové vlastnosti.

Boltcovitka bezová – „Jidášovo Ucho“

Jidášovo ucho je tradiční houba čínské medicíny. Znají ji především kardiakové a lidé, kteří se léčí s vysokým krevním tlakem. Boltcovitka totiž díky svým vlastnostem krevní tlak snižuje a působí příznivě na kardiovaskulární systém. Také ona, stejně jako hlíva, posiluje imunitní systém, známější je však díky svým zklidňujícím účinkům při fyzickém i psychickém vypětí.

Rezavec šikmý – „Čaga“

Čaga je unikátní houba, která se vyskytuje převážně na břízách. V našich zeměpisných šířkách bychom ji ale nenašli – roste totiž výhradně na Sibiři. Má výraznéprotizánětlivé, antibiotickéantivirové i antioxidační účinky. Stejně jako hlíva ústřičná a Jidášovo ucho, i čaga podporuje imunitní systém a obsahuje protirakovinné látky. Vyhledávána je při zažívacích obtížích, zánětech trávicího ústrojí a dalšíchrůznorodých onemocnění trávicího traktu.

Reishi – „Lesklorka lesklá“

Reishi, houba pocházející z Japonska, má podobné vlastnosti jako naše hlíva ústřičná. Je známá pro své antioxidační schopnosti a vysoký obsah polysacharidů, kterézabraňují rozmnožování virůbakterií a podporují imunitní systém. Reishi se využívá dlouhodobě k prevenci vysokého krevního tlaku a k podpůrné léčbě přinádorových onemocněních. Obsahuje množství nerozpustné vlákniny, železa, selenu, vitamínů skupiny B a celou skupinu aminokyselin. Díky svému jedinečnému složení má výraznou schopnost likvidovat stafylokoky a streptokoky. Reishi na sebe váže a odvádí z těla škodliviny, čímž čistí organismus a udržuje jej v rovnováze.

Naše Reishi – léčivá síla „DVA V JEDNOM“

Naše Reishi spojila jedinečné účinky Reishi se silou vitamínu C. Tablety obsahují vysoce koncentrovaný extrakt a prášek z celé plodnice houby reishi a navíc pokrývají 75% doporučené denní dávky vitaminu C.

PŘEKYSELENÍ ORGANISMU – PŮVODCE VĚTŠINY NEMOCÍ

Rovnováha kyselin a zásad v těle je pro lidské zdraví velmi důležitá. Náchylnost k onemocnění, únava, bolest hlavy, zácpa – to jsou jen některé z následků převahy kyselé složky nad zásaditou a překyselení organismu. Aniž bychom si to uvědomovali, je překyselení nejrozsáhlejší „civilizační nemocí“ dneška. Přitom se v mnoha případech jen stačí zamyslet nad svou životosprávu.

Přirozené vnitřní prostředí v těle udává hodnotu 7,36–7,44 pH. Jsou-li kyseliny a zásady v organismu v harmonii, probíhají v těle všechny procesy tak, jak mají, a člověk je zdravý. Každé zakolísání má ale nepříznivé účinky na organismus. Tělo se snaží udělat maxim pro to, aby rovnováhu kyselin a zásad udrželo. Proto, jakmile zjistí nesoulad, začne proti němu „bojovat“. To jej ale stojí mnoho sil. Aby mělo potřebnou energii, nezbývá mu nic jiného, než „krást“ minerály jednotlivým orgánům a kostem a dodávat si jimi sílu. Ukradené minerály pak příslušným orgánům ale přirozeně chybí. Následky? Zvýšená náchylnost k infekcím, únava a nízká výkonnost, bolesti kloubů, odvápňování kostí, ale i tvorba vrásek. Lékaři a odborníci na stravování považují překyselení organismu (latentní acidózu) za příčinu většiny nemocí a tělesných neduhů.

Co můžeme dělat?

V momentě, kdy v těle udržíme rovnováhu mezi zásadami a kyselinami, nemusí naše tělo „bojovat“ a nemusí plýtvat vzácnými látkami, které potřebuje ke správnému vývoji.

Podstatou je změna jídelníčku.

Potraviny, kterým se nevyhneme, jsou z velké části kyselinotvorné (maso, mléko, vejce, mouka). Na druhou stranu jsou zde ale zásadotvorné ovoce a zelenina (ideálně syrové, konzumované se slupkami). Pokud jim vymezíte alespoň 50% svého jídelníčku, jste na nejlepší cestě zbavit se překyselení.

Mohou pomoci doplňky stravy?

Odpověď zní „ano“. Nespoléhejte ale na chemii. Léky totiž překyselení organismu jen podporují. Mnohdy jsou to právě ony, kdo stojí za rozkolísáním pH hodnoty v těle. Řešenímjsou kvalitní doplňky stravy a fytofarkama s obsahem minerálů, které dodávají tělu nejdůležitější zásadité minerální soli (hořčík, vápník, měď) a nenutí jej „vykrádat“ své vlastní zásoby.

Vyzkoušejte naše přírodní minerály proti překyselení Probalance. Kromě toho, že navrátí vašemu tělu rovnováhu, obohatí jej důležité stopové prvky a neobsahují laktózu.

 

ZDRAVÉ TUKY

Ne všechny tuky jsou tělu škodlivé. Některé mu dokonce prospívají – jsou to OMEGA 3 mastné kyseliny. Pro správnou funkci organismu jsou nezbytné – abychom jimi tělo zásobili dostatečně, měli bychom jíst čerstvou mořskou rybu alespoň 2x týdně. Ale jak často si můžeme tento „luxus“ v České republice dopřát?

Vlastnosti OMEGA 3 mastných kyselin

OMEGA 3 se skládají ze dvou účinných látek: kyseliny dokosahexaenové (DHA) akyseliny eikosapentaenové (EPA).

EPA mají jedinečnou schopnost udržovat lidské srdce  v kondici. Díky těmto látkám si drží cévy pružnost a zvyšuje se jejich odolnost vůči infarktu myokardu a mozkovým příhodám. Navíc účinně snižují vysoký cholesterol, který má srdeční disfunkce často na svědomí. Jejich užitečné vlastnosti ocení i ti, kdo trpí problémy s klouby a chrupavkami. Vedle toho jsou EPA prevencí nepříjemných alergií jako atopický exém nebo astma.

DHA působí na zdravý vývoj mozku – pečují o něj po celý lidský život: Jejich zvýšený přísun se doporučuje již v době těhotenství – podílí se na správném vývoji mozku a celénervové soustavy plodu. Stejně důležité jsou po narození, aby se u kojence rozvíjely veškeré funkce správně. U dětí školního věku podporují koncentraci a vdospělosti zpomalují stárnutí mozku spojené s vývojem alzheimerovy choroby.

Pokud patříte k většině a čerstvé mořské ryby na vašem talíři chybí, vyzkoušejte Super Omega 3 Activ – OMEGA 3 mastné kyseliny ve formě kapslí.